کتاب داستان اختصاصی

 


مها در جنگل غول سه چشم
نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)

کتاب قصه و داستان کودک

فواید اصلی خواندن کتاب برای کودکان

خواندن کتاب برای کودکان علاوه بر افزایش علاقه و شوق آن‌ها به کتاب و مطالعه، دارای مزایای بیشمار دیگری جهت رشد شخصیتی و ذهنی آن‌ها نیز می‌باشد. از جمله‌ی این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشد مهارت‌های اجتماعی
 • رشد مهارت‌های کلامی و افزایش دایره‌ی لغات
 • افزایش تمرکز
 • آشنایی با فرهنگ‌های متفاوت
 • رشد تفکر خلاق 
 • افزایش مهارت‌های شنیدن
 • تقویت ارتباط بین والدین و کودک

راه‌های علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب

در دنیای امروزی، با وجود تعدد لوازم الکترونیکی، بازی‌های کامپیوتری و برنامه‌های تلویزیونی، شوق و اشتیاق کودکان به کتاب نسبت به گذشته کمرنگ شده است. افزایش علاقه‌ی کودکان به کتاب برای رشد مهارت‌های اجتماعی آن‌ها ضروریست.

موارد زیر، مهمترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب هستند:

 1. کتاب را با  حوصله و با لحنی جذاب و بامزه بخوانید
 2. مطالعه کتاب را به یک عادت روزانه تبدیل کنید
 3. بگذارید کودک خودش کتاب ها را انتخاب کند
 4. کتاب های سریالی و دنباله‌دار را برای کودک تهیه کنید
 5. کتاب های اختصاصی تهیه کنید که خود قهرمان آن‌هاست

یک کتاب داستان خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک کتاب داستان خوب برای کودکان، باید دارای داستانی جذاب و تصویرهایی دلنواز باشد. همچنین شخصیت‌های داستان برای کودک باور پذیر باشد تا او بتواند با آن‌‌ها همذات پنداری کند. یک کتاب داستان قوی باید نکات مفیدی نیز برای آموزش به کودک داشته باشد.

چگونه کتاب مناسب فرزندم را پیدا کنم؟

برای پیدا کردن یک کتاب داستان مناسب برای فرزندتان باید علایق و شخصیت او را بشناسید. هر کودک سلیقه‌ی متفاوتی دارد و به موضوعات متفاوتی جذب می‌شود. برخی از کودکان داستان های خیالی را دوست دارند و برخی کتاب هایی که آموزش‌های علمی دارند را می‌پسندند.

کتاب داستان های اختصاصی موشیما

کودکان همواره دوست دارند هم در داستان ها و هم در دنیای واقعی نقشی موثر ایجاد کنند؛ اما هنوز نمی‌دانند که توانایی‌هایشان چقدر است و چه اندازه قدرت دارند. 

داستان های موشیما، فرزند شما را به دنیای قصه ها می‌برد و این فرصت را به او می‌دهد تا داستان را هدایت کند. داستان اختصاصی موشیما، کودک را به این باور عمیق می‌رساند که قدرت و توانایی او حد و مرزی ندارد و او می‌تواند با درایت خطرات و مشکلات زندگی را به خوبی پشت سر بگذراند.

چنین باور عمیقی باعث می‌شود تا اعتماد به نفس کودک تا حد زیادی افزایش پیدا کند و به این نتیجه برسد که تمام مشکلات قابل حل هستند و برای هر مسئله‌ای، راه‌حلی منطقی وجود دارد.

اسم و عکس کودک شما در قصه های موشیما

کودکان قدرت تخیل و تصویرسازی ذهنی فوق‌العاده‌ای دارند. آن‌ها با شنیدن هر قصه ای خود را به جای قهرمان آن می‌گذارند. مجموعه کتاب های موشیما با بهره‌گیری از اسم و تصویر فرزند دلبند شما در داستان های کودکانه، این امکان را فرآهم آورده تا کودک شما بتواند قهرمان داستان خودش باشد.

در کتاب های موشیما، کودک نقش اصلی داستان است. او در روند ماجراجویی‌هایش با افراد مختلفی روبرو می‌شود و از آن‌ها راهنمایی می‌گیرد، اما در انتها اوست که با تصمیماتش داستان را شکل می‌دهد.

نکات آموزشی داستان های موشیما

در هر یک از کتاب های موشیما، یک یا چند نکته آموزشی گنجانده شده است. این نکات ممکن است مسائل ساده‌ی علمی یا مفاهیم ارزشمند اخلاقی، درونی یا ذهنی باشند.

هدف موشیما این است که کتاب های اختصاصی کودک، علاوه بر جذابیت، حاوی نکات مهمی باشند که برای رشد کودکان ضروری‌اند. در این داستان های اختصاصی، کودک در روند داستان قرار می‌گیرد و به همین دلیل این مفاهیم برایش لذت‌بخش بوده و در ذهن او حک خواهد شد.

تاثیر کتاب قصه در رشد فکری کودک

یکی از مهم ترین اهداف مجموعه قصه های موشیما، ایجاد علاقه و اشتیاق به کتاب و کتاب‌خوانی در کودکان است. تقویت قوه‌ی تخیل و تمرکز کودکان و رشد توانایی تفکر و ایده‌پردازی نیز از اهداف دیگر ماست. 

در خلال داستان های اختصاصی موشیما، کودک می‌آموزد که در مواجهه با مشکلات، صبور و آرام باشد. او می‌آموزد که مشکلات با حوصله و مشورت با دیگران، یک به یک حل خواهند شد. کودک می‌آموزد که در زندگی، همواره باید برای یافتن راه‌حل‌های منطقی جستجوگر باشد.

داستان های موشیما، علاوه بر افزایش اشتیاق به یادگیری، باعث افزایش حافظه کودک نیز می‌شوند.

تاثیر کتاب قصه کودکانه برای خواب

قصه خواندن قبل از خواب برای کودکان، از سنت‌های قدیمی و مفید است. کودک با شنیدن داستان های موشیما قبل از خواب، از افکار روزمره‌اش دور می‌شود و به دنیای خیالات پرواز می‌کند. دنیایی که پر از خلاقیت، شادی و تخیل است.

داستان های اختصاصی موشیما، کودک را به رویایی دعوت می‌کند که خودش قهرمان آن است و انتهای آن مملو از موفقیت و شادی است. کودک این رویای زیبا را در خواب نیز ادامه می‌دهد و با تخیلش به آن شاخ و برگ خواهد داد. بدین ترتیب کودک خوابی آرام را تجربه خواهد کرد، با این باور که توانایی حل تمام مشکلات را دارد.

دسته‌بندی‌های سنی کتاب های موشیما

در موشیما، کتاب های اختصاصی با اسم و تصویر کودک در گروه‌های سنی الف، ب و ج با بهترین کیفیت تولید می‌شوند.

گروه سنی الف
کودکان قبل از دبستان در سنین 2 تا 6 سال
گروه سنی ب
 کودکان در دوره‌ی ابتدایی دبستان ( کلاس اول، دوم و سوم دبستان)
گروه سنی ج
در دوره‌ی پایانی دبستان (کلاس چهارم، پنجم و ششم دبستان) 

لازم به ذکر است که تقریبا تمامی کتاب ها تولید شده در موشیما، برای گروه سنی الف، ب و ج مناسب و قابل استفاده هستند. 

تفاوت قصه و داستان

در واقع می‌توان گفت داستان ، محصول ذهن نویسنده است که آن‌ را با قدرت تخیل و خلاقیت خود و بر اساس روابط علی و معلولی بین اجزای داستان می‌نویسد؛ اما قصه ، روایتی است که بیشتر سینه به سینه نقل شده و به ما رسیده است و احتمالا در هر انتقال، با تغییراتی نیز مواجه شده است.

در قصه ، روابط علی و معلولی کمتری وجود دارد، زمان و مکان خاصی مد نظر نیست و بیشتر به ماجراها و حوادث پرداخته می‌شود. در صورتی که در داستان ، بیشتر به جزییات، مخصوصا شخصیت‌ها توجه می‌شود. شخصیت‌های داستان از نظر درونی، بیشتر به واقعیت نزدیکند و می‌توانند هم خوب باشند و هم بد. ولی شخصیت‌های قصه تک بعدی هستند و یا خوبند یا بد.

سوالات متداول کتاب قصه و داستان

آیا عکس کودک در کتاب‌های موشیما استفاده می‌شود؟

بله، در کتاب‌های موشیما، عکس فرزندتان هم روی جلد و هم داخل کتاب استفاده خواهد شد.

آیا اسم کودک در داستان‌ها موشیما استفاده می‌شود؟

در کتاب‌های موشیما، شخصیت اصلی داستان، فرزند دلبند شماست و اسم به او به عنوان قهرمان داستان در کتاب استفاده می‌شود.

آیا نکات آموزشی مهمی در کتاب داستان‌های موشیما وجود دارد؟

در هر یک از داستان‌های موشیما، نکات آموزشی مفیدی شامل مفاهیم علمی ساده یا ارزش‌های اخلاقی و انسانی به هدف کمک به رشد کودک گنجانده شده‌اند.

فایده‌ی کتاب‌های اختصاصی موشیما برای کودکان چیست؟

کتاب‌های موشیما، با افزایش علاقه به کتابخوانی، کنجگاوی کودک را تقویت کرده و همچنین اعتماد به نفس و تمرکز آن‌ها را افزایش می‌دهند.

دسته‌بندی سنی کتاب‌های موشیما چگونه است؟

داستان های موشیما برای سه گروه سنی الف، ب و ج تولید شده‌اند که شامل کودکان 2 تا 12 سال می‌شود.

تفاوت قصه و داستان چیست؟

قصه ها روایاتی هستند که سینه به سینه نقل شده و به ما رسیده‌اند؛ اما داستان‌ها، حاصل تخیل و ذهن نویسنده‌ هستند.