8 مورد از مهم‌ترین دلایل تنبلی در کودکان

دلایل مهم تنبلی در کودکان چیست؟

همه‌ی ما در طول زندگیمان گاهی با کمبود انگیزه دست و پنجه نرم می‌کنیم. کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. ممکن است فرزندتان که تا دو ماه پیش دور خانه می‌دوید و می‌خندید، الان کل روز را روی مبل لم بدهد. تنبلی در کودکان مسئله‌ایست که به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد.

Continue Reading

9 روش اصولی و مفید برای کنترل بیش فعالی در کودکان

روش‌های موثر کنترل بیش فعالی در کودکان

اگر به تازگی متوجه شده‌اید که فرزندتان به اختلال بیش فعالی و نقص توجه مبتلاست، حتما شوکه شده‌اید و ناراحتید. احتمالا گیج شده‌اید و دنبال راه درست برای رفتار با فرزندتان و کمک به او می‌گردید. خوشبختانه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که روش‌های بسیار خوبی برای کنترل بیش فعالی در کودکان در اختیار داریم.

Continue Reading

8 روش مفید برای کمک به کودکان در آموزش مجازی

راهکارهای مفید برای ساده کردن آموزش مجازی

از زمان شروع ویروس کرونا، آموزش مجازی و چالش‌های آن، بسیاری از والدین را درگیر کرده است. دشواری‌های آموزش مجازی برای والدین بسیار بیشتر از آموزش حضوری است. ممکن است شما قبلا فقط دو ساعت در روز به فرزندتان در انجام تکالیفش کمک می‌کردید ولی حالا کل روز مشغول آموزش ریاضی به او هستید!

Continue Reading

9 راه اصولی و کاربردی برای تنظیم وقت خواب کودکان

راهکارهای مفید برای تنظیم وقت خواب کودکان

تنظیم وقت خواب کودکان، یک چالش همگانی برای پدر و مادرهاست. فرقی نمی‌کند که فرزند شما در سنین خردسالی باشد یا نوجوانی! آموزش خواب منظم و سر وقت می‌تواند در تمام سنین سخت و دشوار باشد. کمبود خواب در کودکان می‌تواند مشکلات زیادی برای رشد جسمی و ذهنی آن‌ها به وجود آورد.

Continue Reading

7 راه ساده و کاربردی برای آموزش ریاضی به کودکان

راه‌های ساده برای آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان، همیشه یکی از بزرگترین چالش‌های والدین و معلمان است. روشی که ما برای آموزش ریاضی به کودکان استفاده می‌کنیم، روشی خشک است که در بیشتر موارد حوصله آن‌ها را سر می‌برد. ریاضیات ماهیتا دشوار است و اگر روش درستی برای آموزش آن پیدا نکنیم، سخت‌تر هم به نظر می‌رسد.

Continue Reading

لذت بردن از زندگی: مهارتی مهم که باید به فرزندتان بیاموزید

آموزش لذت بردن از زندگی به کودکان

زندگی پر از زیبایی‌هاییست که ما یاد نگرفتیم از آن‌ها لذت ببریم. انسان امروزی آن قدر به دنبال اهداف و رسیدن به خط پایان است که وقت نمی‌کند از زیبایی‌های مسیر لذت ببرد. کودکان پر از شور و شوق زندگی هستند. آن‌ها در سال‌های اول زندگیشان، معنای واقعی لذت بردن از زندگی را می‌دانند.

Continue Reading

موسیقی برای کودکان: فواید مهم و راه‌های خلاقانه

چرا موسیقی برای کودکان مهم است؟

به عنوان پدر و مادر، قطعا شما به دنبال بهترین‌ها برای فرزندتان هستید. چه از نظر جسمی، چه ذهنی و یا روحی. اگر شما هم می‌خواهید فرزندتان بهترین رشد ذهنی ممکن را داشته باشد، خوب است بدانید که موسیقی در این زمینه معجزه می‌کند. موسیقی برای کودکان و رشد ذهنی آن‌ها، عاملی بسیار مفید است.

Continue Reading

8 راه ساده و مهم برای پرورش کودک دانشمند

راه‌های پرورش کودک دانشمند چیست؟

برای پرورش کودک دانشمند، باید زود دست به کار شوید. کودکان خردسال، دانشمندان طبیعی هستند. آن‌ها همواره در حال سوال پرسیدن هستند. چوب و سنگ و آب را آزمایش می‌کنند. خردسالان کنجکاوند و به دنبال چرایی‌ها می‌گردند. ولی با گذشت زمان این علاقه از بین می‌رود و به یک وظیفه در مدرسه تبدیل می‌شود.  

Continue Reading

9 ایده‌ی عالی برای سرگرم کردن کودکان در خانه

بهترین ایده‌ها برای سرگرم کردن کودکان در خانه

سرگرم کردن کودکان در خانه، یک چالش بزرگ برای تمام والدین است. اکثر بچه‌های امروزی بخش عظیمی از زمان خود را صرف بازی‌های کامپیوتری و برنامه‌های تلویزیونی می‌کنند. این نوع فعالیت‌ها هم رشد خلاقیت و توانایی‌های ذهنی آن‌ها را کاهش می‌دهد و هم سلامت آن‌ها را تهدید می‌کند.

Continue Reading

نقاشی کشیدن کودکان: مزایای مهم و چند روش خلاقانه

مزایای مهم نقاشی کشیدن کودکان چیست؟

نقاشی کشیدن کودکان، چیزی بسیار بیشتر یک سرگرمی رنگارنگ برای آن‌هاست. نقاشی کشیدن، مزایای بی‌شماری برای کودکان و خردسالان به همراه دارد. نقاشی کشیدن با مدادرنگی، آبرنگ، گواش و رنگ انگشتی، می‌تواند خلاقیت فرزندتان را تا حد زیادی رشد دهد.

Continue Reading